Na úvodní stránku
Položek:
,- Kč vč. DPH
A1
A2
A3
A4
A5
Reference    |     Zaregistrovat sedivider Zboží v akci     

Jak pečovat o výrobky

Přinášíme pár rad a doporučení, jak pečovat o dřevěné výrobky

Všeobecné informace o výrobcích ze dřeva (židle, barové židle, stoly...)

Převážná část našich dřevěných židlí je určena pro vnitřní použití. Je vyrobena tradiční metodou s vysokým podílem ruční práce. K výrobě je použito výhradně masivního bukového dřeva pocházejícího z FSC certifikovaných zdrojů.

Kostry dřevěných židlí jsou vyrobeny tradičním způsobem systémem lepených čepů a dlab. Některé kostry jsou navíc zpevněny šrouby. Výrobky jsou dodávány převážně ve smontovaném stavu a proto garantují vysokou pevnost a hodí se pro komerční použití nejen v gastronomii. Z těchto důvodů nabízíme až čtyřletou garanci od výrobce na konstrukční pevnost rámu při zachování standardních způsobů použití. Tato čtyřletá záruka na konstrukční pevnost židle je poskytována za předpokladu standardního používání výrobku. Při koupi je zákazník povinen zohlednit způsob používání a očekávanou zátěž. Pro zachování této garance doporučujeme pravidelnou kontrolu, zejména šroubovaných konstrukčních spojů. A to zejména na začátku používání. Následně cca po dvou měsících doporučujeme překontrolovat šroubové spojení a popřípadě dotáhnout šrouby. Tuto kontrolu doporučujeme provádět pravidleně každých pět měsíců. Doporučujeme použití podlahových kluzáků, které zmenšují brzdnou sílu při pohybu židlí po podlaze.

Povrch dřeva je mořený a lakovaný. Naši výrobci používají převážně vodou ředitelné mořidla a laky, které odpovídají normám pro ochranu životního prostředí a jsou proto vhodné jak pro gastronomii, tak pro privátní sektor. Jelikož je dřevo přírodní produkt, je pro něj charakteristické, že na jednom dílu výrobku můžeme najít více barevných odstínů. Toto je dáno strukturou a hustotou dřeva. Tyto barevné odchylky nejsou důvodem k reklamaci.

Nábytek z masivního dřeva (také stolové pláty) nesmí být vystaven přímému slunečnímu záření. Sluneční záření může způsobit deformaci nebo barevné změny. Změny vzniklé působením slunečního záření nejsou důvodem k reklamaci. Dřevěný nábytek, který je dodán v surovém stavu (na přání zákazníka) se musí před lakováním brousit.

 

https://www.gastronabytek24.cz/cz/Reference-partneri/Vseobecne-informace-o-vyrobcich-ze-dreva-(zidle-barove-zidle-stoly)/

Barvy a moření dřeva

Dřevěný nábytek dostane svůj osobitý vzhled teprve volbou barvy moření a potahové látky. Náš výběr barev moření umožňuje individuálně sladit nábytek s ostatními doplňky. Barvy dřeva, až na vyjímky, je dosaženo jeho mořením a následným lakováním. Kresba dřeva je proto zachována a nábytek dostává přírodní vzhled. Klademe důraz zejména na výběr dřeva, který má 1A kvalitu a pochází z FSC certifikovaných zdrojů.

Pochopitelně používáme pouze taková mořidla a krycí laky, které neobsahují škodlivé látky a vyhovují přísným evropským normám. Pokud nenajdete v našem výběru vyhovující barvu, můžete si u nás dohodnout možnost individuálního moření dřeva dle dodanehé vzorku. Stejně tak si můžete dohodnout lakování do jakýchkoliv odstínů RAL barev.

 

Specifika pro ohýbaný nábytek (židle z ohýbaného dřeva)

Nábytek z ohýbaného dřeva (nejčastěji židle) pochází od výrobců ohýbaného nábytku s dlouhou tradicí. Tato tradice garantuje výrobní procesy prověřené desetiletími. Dřevo je ohýbáno působením vodní páry, ohýbáním ve formách a následným vysušením. Konstrukce ohýbaných židlí, která snese vysoké zatížení, je založena na šroubovém spojení jednotlivých ohnutých dílů. Takovéto konstrukční spoje jsou flexibilní a nehrozí jejich zlomení. Dřevo je živý materiál, který pracuje. Proto je normální, že má konstrukce židlí v nezatíženém stavu mírnou vůli. Po jejím zatížení se vůle vymezí a konstrukce židle je opět stabilní.

Prosím, zkontrolujte šroubové spojení a dotáhněte šrouby před prvním použití. Šroubové spojení musí být při uvedení židle do provozu pevné. Následnou kontrolu proveďte cca po dvou měsících a poté pravidelně co pět měsíců.

Doporučujeme používat vhodné podlahové kluzáky, které snižují brzdnou sílu při pohybu zatížené židle po podlaze a omezují hluk vznikající při pohybu židle. Vhodné podlahové kluzáky najdete v naší nabídce. Při použití filcových podlahových kluzáků, prosím, pravidelně kontrolujte jejich opotřebování, aby nedošlo k poškození vaší podlahy.

 

Péče o dřevěný nábytek a stolové desky

Prosím dbejte na tu skutečnost, aby při čištění dřevěného nábytku nikdy nedošlo k přímému a trvalému styku s vodou. Pokud si to vyžaduje situace, použijte pouze vlhkou utěrku nebo vhodný čisticí prostředek. Povrch dřeva musí být následně ihned vyszšen. Nikdy nepoužívejte k čištění dřevěných povrchů mechanické pomůcky, které mohou povrch poškrábat. Došlo by k narušení ochranného povrchového laku.

Dejte si pozor zejména na odkládání deštníků nebo vlhkého oblečení na dřevěný nábytek (např. opěradla židlí), protože vlhkost může způsobit poškození dřeva. To platí nejen pro masivní dřevo, ale zejména pro stolové desky s dýhovaným povrchem. U dýhovaných povrchů může dojít nabobtnání a bnáslednému odloupnutí povrchové dýhy.

Židle nesmí být pokládány na právě umyté stolové pláty. Stolové pláty z dýhy nebo z masivního dřeva jsou kryty lakem. Proto musíte dávat pozor, aby nebyl tento lak poškozen zejména ostrými hranami používaného nádobí (sklenice, popelníky, vázy, keramika atd.). Doporučuje vždy použít podložku (podtácky, ubrousky, prostírání atd.). To samé platí pro horké nebo naopak studené předměty. I tady vždy používejte podložkou. Jinak může dojít k poškození povrchu (známé bílé kolečka, zvlněné povrchy, odlouplé nebo narušené lakování atd.)

Desky z masivního dřeva se mohou vlivem teploty mírně vlnit. Malé barevné rozdíly nebo mírné nerovnosti v povrchu jsou typickou vlastností přírodního materiálu. Nevystavujte stolové desky přímému slunečnímu svitu, který může desky zahřívat a docházet k deformaci.

Desky s laminovaným povrchem a hranou ABS. Spojení hrany a plátu není voděodolné ani vodoodpudivé. Nevystavujte nadměrně tento spoj působení vlhkosti ani vodě (vlhké ubrusy, zbytková vlhkost při údržbě na povrchu desky, atp.). Může dojít k trvalému poškození dřevěného jádra (nabobtnání).  Toto není důvodem k reklamaci.

Desky s dekorem

 

https://www.gastronabytek24.cz/cz/Reference-partneri/Pece-o-dreveny-nabytek-a-stolove-desky/

Něco o potahových látkách

Všeobecné poznámky k potahovým látkám

Pokud si přejete použít vlastní potahovou látku, mějte prosím na paměti následující. K výpočtu potřebné látky naleznete u každého produktu požadované množství potahové látky v běžných metrech (bm). Využitelná šíře potahové látky se předpokládá 140 cm a platí pro jednobarevnou látku. Pokud váš dodavatel látky nabízí jinou šíři, kontaktujte naše odbytové oddělení.

Pokud vaše látka obsahuje geometrické tvary, proužky atd., počítejte se zvýšenou spotřebou, která je technologicky nutná na prostřih a vypolohování látky. Při použití vlastní potahové látky nepřebíráme žádnou zodpovědnost za její vlastnosti a vhodnost použití.

Při použití tkaných látek, je nutné vždy označit lícovou a rubovou stranu. Údaje o spotřebě potahové látky na jednotlivé modely mají informativní charakter a jsou kalkulovány jako ideální spotřeba při minimálně třech kusech. Pro jednotkové objednávky (jednotky kusů) můžete počítat se zvýšenou spotřebou až o 30%. Při použití pravé kůže je nutné rozlišovat běžný a čtvereční metr. Naše spotřeby u jednotlivých modelů sou uváděny v běžných metrech (bm).

 

Jak se starat o koženky, látky, kůže a ostatní potahové materiály

Každý materiál vyžaduje zvláštní pozornost a jiný způsob ošetřování.

Koženka: Pokud se rozhodnete pro čalounění umělou koženkou, doporučujeme k odstraění běřné každodenní nečistoty pravidelně čistit povrch této koženky vlhkým hadříkem (doporučení z mikrofáze) a teplou vodou bez čistících prostředků. Pro intenzivní čištění, prosím použijte profesionální čistící prostředek, který obdržíte v odborných obchodech. Na přání můžeme doporučit šetrný čistnící prostředek na bázi účinných přírodních extratů, který je šetrný k povrchu a zachovává celkovou svěžest barev a elasticitu povrchu.

UPOZORNĚNÍí!!! Nikdy nepoužívejte saponátové a desinfekční koncentrované prostředky! Koženku je nutno chránit před organickými rozpouštědly. Doporučujeme také chránit povrch před potřísněním od čaje, kávy, kečupu, červeného vína atp. V případě potřísnění okamžitě očistit povrch výše uvedeným způsoben.
Upozorňujeme na pouštění barev nekvalitního denimového oblečení jako jsou montérky, pracovní oděvy, laciné jeansy atd. Ve spojení s vlhkostí a zejména potem můžou zanechat neodstranitelné skvrny!!!

Další potahové látky: Pokud není u jednotlivých potahových látek v naší nabídce uvedeno jinak, doporučujeme pravidelně odstraňovat prach a špínu z porchu. Pro hlubší čištění doporučujeme kartáčování jemnou hubkou nebo jemným kartáčkemem (tepování a čamponování). Doporučujeme také používat profesionální čistící prostředky na bázi suché pěny.

Mikrofáze a plyše: U těchto potahových látek doporučujeme pozorně sledovat uvedené symboly, platné pro jednotlivé typy látek.  Jsou uvedeny ve vlastnostech látek a zobrazíte je kliknutím na jejich obrázek během sestavování objednávky

Kůže: Námi nabízená kůže pochází od evropských zpracovatelů a odpovídá evropským normám. Kůže je přírodní produkt s dlouhou životností. Jejím používáním, potem, působením slunečního záření, vlhkostí atd., dochází k jejímu znečištění a vysychání. Abychom udrželi její krásu a přírodní vzhled, doporučujeme provádět nezbytnou pravidelnou údržbu (impregnaci a čištění). Sedací nábytek čalouněný kůží, by neměl být vystaven přímému slunečnímu záření, nebo by se neměl nacházet v blízkosti ústředního topení. Kůže vysychá a dochází k popraskání povrchu. Mokrou kůži nechejte pomalu vyschnout při pokojové teplotě, popřípadě vysušte hadříkem. Zejména sedací nábytek, který je používám pravidelně a každodenně, by měl být impregnován, aby zůstal vláčný a povrch si zachoval svěží vzhled. Pro správnou péči jsou na trhu čistící přípravky obsahující tuk z vlny (lanolin), různé oleje nebo vosky, které zachovávají přírodní vzhled a vlastnosti kůže. Pro ochranu kůže musí být zvolen vhodný čistící přípravek. Rozlišujeme mezi přípravky pro hladkou kůži a její rubovou stranu - semiš. My doporučujeme používat přípravky pro hladkou kůži. Při viditelném znečištění by měla být kůže očištěna vhodným čistícím prostředkem. Podle intenzity používání by měla být kůže impregnována každé tři až šest měsíců.
V posledních letech se setkáváme s barevnými skvrnami na světlých barvách kůže. Abychom předešli těmto skvrnám, doporučujeme pravidelné použití přípravků k povrchové ochraně kůže. Před použitím jakýchkoliv čistících přípravků doporučujeme jejich vyzkoušení na malém neviditelném místě.

 

https://www.gastronabytek24.cz/cz/Reference-partneri/Jak-se-starat-o-kozenky-latky-kuze-a-ostatni-potahove-materialy/

Kovové stolové podnože a nohy, sklapovací stoly

Kovové stolové podnože obecně

Kovové stolové podnože jsou dodávány téměř vždy nesmontované. Zákazník si je musí smontovat sám. Návod na sestavení podnože naleznete u většiny produktů v kategorii „Návod ke stažení“ jako PDF dokument.

Kovové stolové podnože většinou sestávají z ocelového profilu, povrchově upraveného práškováním v dané barvě, a litinové základny nebo jsou vyrobeny kompletně z litiny, popř. z nerezavějící oceli.

Stolové podnože z oceli a litiny nevyžadují žádný zvláštní způsob udržování. Snad pouze čas od času setřít prach pro udržení celkového svěžího vzhledu.

Nikdy nepoužívejte ocelové nářadí, brusné kameny, ocelovou vlnu nebo pilníky za účelem odstranění nečistot. Můžete způsobit poškození vašeho výrobku (rýhy, zářezy).

Všechny stolové podnože jsou vybaveny držákem stolové desky. Všechny stolové podnože je možné kombinovat se všemi stolovými deskami z naší nabídky (vyjímku tvoří skleněné desky, které mají vlastní systém uchycení a jsou určeny pro jen pro některé typy stolových podnoží).

Pro kompletaci se stolovými deskami a pláty od jiných výrobců nepřebíráme žádnou zodpovědnost. Sestavení stolových podnoží a upevnění stolových plátů musí být provedeno odborně, nejlépe podle návodu, který je možné si stáhnout u jednotlivých produktů.

Při volbě velikosti a typu stolového plátu vždy sledujte symboly a informace uvedené u každé stolové podnože. Jde zejména o doporučený maximální rozměr stolového plátu. Dodržením tohoto rozměru zvýšíte stabilitu stolu a zabráníte jeho možnému náhodnému převržení.

Při montáži stolové desky dbejte zejména na to, aby byla položena na čistý a měkký povrch, aby nedošlo k poškrábání horní strany stolové desky. Dbejte také na délku použitých šroubů.

 

Stolové podnože z nerezavějící oceli

Stolové podnože z nerezavějící oceli jsou vhodné pro venkovní použití a doporučujeme následující udržbu:

Skvrny od zaschlé vody (zaschlé fleky) - působí na výrobku nevzhledně. Pokud k jejich odstranění nepostačují běžné čistící prostředky, doporučujeme roztok vody a octa.

Lehké znečištění a prach – používejte běžné čistící prostředky, které jsou mírně alkalické (zásadité).

Silné znečištění – doporučujeme použití syntetických čistících prostředků (např. prostředek na mytí nádobí). K následnému dosažení vysokého lesku použijeme balvněný hadřík.

Lehká povrchová koroze – pro odstranění lehké koroze jsou na trhu ke koupi speciální leštěnky na dané povrchy (chrom, nerez).

 

Sklapovací stoly

Jsou dodávány kompletně smontované a je možné je skládat na sebe. Dbejte na maximální počet a výšku stohovaných stolů, abyste předešli jejich zničení díky celkové váze!!

 

Kovové houpací žide

Specifika pro kovové houpací židle

U houpací židle typu KAY se doporučuje kontrolovat kovové šroubové spojení pod sedákem. Tyto vzpěry je nutné pravidelné dotahovat, aby bylo zaručeno celkové předpětí sedáku.

Pohupovací židle JENA, která má sedák i opěrku z masivního dřeva je nutné tyto díly pouze správně smontovat. Během provozu nevyžadují žádnou žádnou další kontrolu. Návod na sestavení si stáhnete z našich stránek u příslušného modelu v sekci ke stažení.
V některých případech chybí v těchto dřevěných rámech předvrtané otvory. Toto není vada. Některé díly jsou shodné pro více modelů. Připevnit dřevěné díly ke kostře je možno i bez těchto předvrtaných otvorů.

Některé houpací židle je nutné před uvedením do provozu opatřit předními plastovými kluzáky, aby nedocházelo k jejich převržení dopředu. Tyto kluzáky naleznete v přiloženém plastovém balení společně s ostatními díly (ucpávky, šrouby, kluzáky, atp.).

Vše potřebné nalezněte v PDF dokumentu, který je ke stažení u každého produktu.

 

Zahradní nábytek

Obecné informace o zahradním nábytku

Náš zahradní nábytek je většinou zhotoven z hliníku, nerezavějící oceli, umělé hmoty, ocelových profilů nebo litinových odlitků v kombinaci s různými umělohmotnými materiály nebo dřevem.

Vždy si prosím předem ujasněte, jestli je kupovaný výrobek vhodný pro venkovního prostředí ( tedy je vodotěsný ), nebo pouze pro použití na venkovních zakrytých plochách (vodoodpudivý)!

Hliníkový zahradní nábytek je velice lehký, přesto dostatečně stabilní a pevný. Má možnost stohování a je absolutně vodotěsný. Eloxovaný, leštěný nebo práškováním potažený povrch z hliníkových trubek zaručuje dlouhou životnost výrobku. Pouze v krytých bazénech nebo v plaveckých halách může dojít k poškození těchto povrchů (povrchová oxidace) a to v důsledku zvýšené koncentrace chlóru a silných dezinfekčních prostředků.

Některé výrobky mají kompletně opletenou hliníkovou kostru. Jedná se většinou o židle z umělého ratanu nebo o židle a nábytek s výpletem. Umělý ratan (umělý výplet) má zvýšenou odolnost proti potržení a je UV stabilní. Takovýto nábytek čistěte vždy pouze mýdlovou vodou a nepoužívejte žádné chemické prostředky. To platí také pro židle s polyesterovou tkaninou, které se vyznačují vysokou odolností proti protržení, povětrnostním vlivům a UV záření. Tyto materiály rychle schnou a mají zvýšenou odolnost proti plísním.

Nábytek z nerezavějící oceli je velmi odolný a trvanlivý, odolává povětrnostním vlivům a lehce se čistí. Je ale náchylný na poškrábání tvrdým předmětem a na skvrny vzniklé usychající vodou. Špína zůstávající na hladkém povrchu se jednoduše odstraňuje stejně jako případné fleky. Tento povrch nedává šanci na usazení žádným bakteriím ani jiným mikroorganismům. K čištění se nejlépe hodí vlhký hard ( mirkofáze ) s všeobecným čistícím prostředkem nebo prostředkem přímo určeným pro nerezové povrchy. Po očištění plochy doporučujeme vytřít př. bavlněným hadříkem do sucha. Při větším znečištění prosím v žádném případě nepoužívat čistící prášek, nebo dokonce drátěnku. Takto by mohlo dojít k poškození nerezového povrchu, nebo dokonce k rýhám na povrchu. Při velmi znečištěném povrchu naneste na hadřík čistící materiál a plochu očistěte. Toto opakujte i několikrát za sebou a vždy nechejte prostředek chvíli působit. Potom zase vlhkým hadříkem vytřít plochu až do úplného vyčištění. Stejně tak si dejte pozor, aby nedošlo ke styku nerezového povrchu s třeba ocelovými pilinami. Tyto by mohly zanechat na povrchu rezavějící stopy. Pozor na sůl! Tato když se rozpustí, vytvoří agresivní roztok, který může zatéct do již narušeného povrchu a znehodnotit celý výrobek.

Některé modely pro venkovní použití jsou vyrobeny z teakového nebo akáciového dřeva. Tento nábytek a použité dřevo je vesměs dodáváno v neupraveném surovém stavu. Je-li dřevo neupravené, musí být před prvním použitím napoštěno impregnačním olejem, který zakoupíte ve specializovaných prodejnách. Bez pravidelné údržby olejováním bude dřevo mít stříbřitě patinový vzhled a bude drsné a dřevo se bude drolit. Odolnost tohoto dřeva ja přímo závislá ne jeho pravidelné impregnaci. Dlouhá životnost tohoto tropického dřeva je přímo úměrná péči, kterou mu dáte. Vhodný olej zakoupíte v odborných obchodech.  

Stolové pláty s povrchem imitujícím nerezovou ocel ( INOX pláty ) se skládají z MDF jádra, což není voděodolný materiál. Při použití na velkovních, ale zakrytých plochách, by proto měly být všechny otvory utěsněny silikonem tak, aby žádná voda ani vlhkost nemohla proniknout až k MDF jádru. Takovéto pláty doporučujeme použít pouze na krytých venkovních plochách. Stolové pláty by neměly být pokládány plochou na sebe ( nohama nahoru ). Případná voda, která se může dostat na spodní stranu plátu by tak nemohla vzhledem k použité hraně volně odtékat. Tyto stolové pláty mohou být používány pouze na zastřešeném prostranství a nesmí přijít do dlouhodobého styku s vodou.

Naše sedákové podušky pro zahradní nábytek mají jednoduchou údržbu a je možno je prát. Vždy sledujte symboly omezující teplotu praní a žehlení.

 
 
 
 
 

Naše adresa:

Gastro nabytek24.cz
U Vlečky 1541
Strážnice 1541
696 62 Strážnice

Tlf:  + 420 518 334 649
Fax:+420 518 334 525
info@gastronabytek24.cz
www.gastronabytek24.cz

Hodnocení zákazníků:

There are currently 4 users online. The most ever online is 206